Flirt dance – radostná cesta k bohyni

Zde si můžete přečíst článek, který jsem vydala ne webu ŽenyŽenám.

Naštěstí je dnes už zbytečné vysvětlovat, proč je důležité, aby ženy měly skvělé sebevědomí, cítily se šťastné ve svém těle a vědomě uvolnily případná sevření přirozené sexuality. Díky, díky, díky za to! Tuto část můžu tedy s čistým svědomím přeskočit a vrhneme se přímo na věc. Jak to tedy provést, abych měla svoje tělo opravdu ráda? Jak uvolnit potlačovanou část vlastní osobnosti, která stále vystrkuje růžky? Proč jsem z ní pořád tak nesvá? Jak vypustit tygřici :o )? Je třeba pustit tygřici z klece! To si pište, svázaná tygřice totiž často překáží opravdovému prožitku ženského štěstí. Potřebujete se vyřádit!

Odpovědí na otázky výše je jistě mnoho. Cest, jak dosáhnout spokojenosti, také. Pokud jde ale o radostný pobyt ve vlastním těle, ráda bych vyzdvihla tanec, který v tomto směru pomáhá mě i mnoha dalším ženám. Honosí se šťavnatým názvem flirt dance.

Vyučuji flirt dance od roku 2008 a nikdy nepřestanu v myšlenkách děkovat jeho americké duchovní pramáti Sheile Kelley, že byla tak osvícená a vydala knihu, která posléze položila v Čechách základy tohoto tanečního stylu. Sheilla vypracovala fantastickou techniku S faktor a v její knize s názvem “S faktor – cvičení se striptérkou”, si můžete projít to, co tvoří základní kámen flirt dance. Pokud knihu někde zahlédnete, určitě neváhejte a kupte si ji. Minimálně můžete zařadit pár sexy pohybů do svojí ranní rozcvičky. Pokud Vás kniha chytne za srdce, zkuste kurz. K S faktoru na kurzu flirt dance přidáte také prvky z orientálního tance, latiny či moderny.

Každý semestr se mi naskýtá úžasná podívaná, při které se moje žačky pomalu ale jistě zbavují zábran a rozkvétají mi takříkajíc pod rukama. Může za to pár pohybů, které překračují hranice hodných holčiček – hra boků, zdůraznění nejkrásnějších ženských křivek, trocha “válení” po zemi, trocha exhibicionismu, ladnosti, uvolnění, zpomalení a máme to. K tomu se učíme vnímat svoje tělo a dotýkat se ho. Flirt dance každé ženě ukazuje, že je opravdu krásná taková, jaká je právě nyní. Krom toho zpevňuje postavu, zvyšuje flexibilitu a dostává měkké a ladné prvky mezi pohybové stereotypy.

Podtrženo sečteno, díky flirt dance se již mnoha ženám podařilo zvýšit sebevědomí, a to zejména v oblasti vnímání vlastního těla. Jakmile se ženě zvýší pocit sebehodnoty, okamžitě se to odráží v jejím vyzařování. Je pro okolí více atraktivní. Následně si pak ještě o něco více vychutná tanec, který pak o to více posiluje skvělý pocit ze sebe sama. Jedeme po spirále nahoru.

V neposlední řadě flirt dance otevírá vrátka k naší potlačované sexualitě. Přestože je jí všude plno, zjišťujeme, že my samy jí otevřené nejsme a navíc, to vše okolo nás jsou často jen umělé nepřirozené formy sexuality. Vše na bannerech a billboardech vypadá tak, jak vyhovuje reklamní branži a průmyslové lobby produkující kvanta kosmetiky, zeštíhlujících preparátů a implantátů. V tom ale nejsou ukryté skutečné ženy. Naše krása spočívá v uvolněnosti, přirozenosti a radosti ze života.

Na hodinách flirt dance pracujeme s boky, provokujeme a jsme zatraceně sexy. Učíme se,jak vyzdvihnout přednosti právě toho našeho skutečného těla. Prvky S faktoru vychází ze striptýzového tance a proto není divu, že jsou velmi provokativní a některé ženy se až polekají, jak je jejich vlastní obraz v zrcadle vzrušující. Je to hra. Radujeme se a pokoušíme rozbít každá ty svoje vlastní překážky.

Máte-li chuť se také pustit do tance, právě teď je ta správná doba na plánování. V září začínají nové kurzy pro začátečníky. Je jedno, kolik vám je let, kolik vážíte nebo jak chudobné jsou vaše zkušenosti s tancem. V úvodním kurzu se naučíte všechno od píky. Pokud jste z Brna a okolí, můžete se přihlásit třeba na můj kurz od 26.9. Více informací najdete buď na mé stránce uvedené v podpisu nebo na webu www.centrumtance.cz. Bydlíte-li jinde, podívejte se na stránky Centra Tance a zkuste najít lekce poblíž. Stojí to za to!

 

Komentáře nejsou povoleny.