Mistře, zjev se – článek

mistre-zjev-seAneb jak najít Mistra Reiki

Článek, který jsem vydala na webu Cesty k sobě
Odkaz: 

Se správným průvodcem je možné vychutnat na cestě více krás. Ukáže vám lépe vše  kolem a umožní poznat důkladněji vás samotné. V neposlední řadě pak pomůže vyhnout se nástrahám. To platí na jakékoliv cestě. Reiki je cesta a možná pro vás bude delší, než si nyní dovedete představit. I u mě to tak bylo. Když jsem se kdysi rozhodla pro absolvování semináře Reiki 1, ani ve snu by mě nenapadlo, že se stanu Mistrem a budu Reiki s radostí předávat dalším lidem.

Při hledání Mistra jsem měla štěstí. Osud mi přihrál fantastickou Pražandu Danu  Staňkovou a já se ani nemusela příliš snažit. Byla jsem v nejlepších rukou. O to více mě překvapily příběhy kamarádů, známých, osob obracejících se na mě s prosbou o radu a občas také žáků.

Pro začátek tedy trochu “bulváru” – pokud se rozhodnete pro zasvěcení do Reiki a nebudete věnovat dostatečnou péči výběru Mistra Reiki, přihodit se mohou různé věci. Na internetu se to hemží například nabídkami zasvěcení na dálku. Nebudu se přít o funkčnosti takového zasvěcení. Moje pochybnosti směřují do oblasti teoretické a praktické přípravy žáka na práci s Reiki. Dále se trochu bojím, jak bude žák reagovat na změny ve svém energetickém těle. Sice odešle převodem poplatek, dostane poštou certifikát, ale takový, sice pěkný, zalaminovaný papír jen těžko zodpoví dotazy či pomůže například při potížích s “uzemněním”.

Seminář Reiki by měl člověku přinést poměrně hluboký prožitek. Představuje první možnost osahat si Reiki, prodýchat ji, nechat ji proudit svým tělem, seznámit se s ní. Proč si nedopřát trochu času na prožití této nové zkušenosti? Bez prožitku se může stát, že získáme pouhou teorii – bez emocí a skutečného vjemu. Dále můžete narazit na Mistry, kteří jsou “ ti praví a jediní” a pokud tedy získáte zasvěcení u někoho jiného, rovnou vše můžete považovat za ztracený čas a energii, protože váš Mistr není z “klubu”. K tomu bych poznamenala asi toto – Reiki je živá.

Stále se vyvíjí a přizpůsobuje dnešnímu člověku. Nejde o žádný mrtvý systém, který je třeba pečlivě konzervovat a jako mumii uchovávat dalším generacím (naštěstí). Reiki je energií lásky v hlubokém slova smyslu a není v ní místa pro povyšování se, odsuzování, škatulkování a lamentování z hůry kazatelny. Pokud tedy máte zasvěcení a líbil se Vám seminář i komunikace s Mistrem, nemějte obavy. Vše je v pořádku a funguje dokonale. Často se setkávám s informacemi o Mistrech, kteří nutí žáky biflovat kvanta informací. Pak si žáky prozkouší a teprve potom rozhodnou, zda jsou připraveni na další stupeň zasvěcení. Rigidně lpí na naučených postupech a poučkách. Reiki v jejich podání často postrádá práci s intuicí i meditaci. Vše se odehrává “v hlavě” a srdce – tak podstatné v Reiki – je jaksi mimo hru.

Vyhněte se také “rychlozasvěcovačům”, kteří s vámi stráví 30 minut a odešlou vás domů.  Cena takového zasvěcení bývá sice atraktivní, nicméně mohou nastat komplikace, které vás donutí vystřízlivět. Namátkou si vzpomínám na známou s urputnými migrénami, kterých se nemohla zbavit a dlouho hledala pomoc u různých léčitelů. Každý jsme jiný a vyhovuje nám jiný způsob přijetí Reiki. “Běžný smrtelník”, často materiálně vychovaný, má během prvního semináře uvěřit, že dokáže léčit a vést energii rukama. To je totální změna paradigmatu prožívání vlastního těla. Proto je tak důležité mít šanci působení Reiki rovnou vyzkoušet a procítit. Nezapomeňte na to tedy, až si budete vybírat svého Mistra.

Shrňme tedy výše uvedené, aneb jak postupovat při hledání Mistra Reiki – nejprve se poptejte svých kamarádů a známých. Zjistěte, jaké mají zkušenosti, jak probíhalo jejich zasvěcení a zda jsou spokojení. Promyslete si, co by bylo vhodné pro vás osobně. Existují různé cesty. Převážná většina seminářů trvá jeden den či víkend. Najdete ale i několikaměsíční sérii seminářů, na jejímž konci vás čeká zasvěcení.

Pak si projděte stránky různých Mistrů Reiki na internetu. Velkou pomoc skýtá Reiki seznam, kde najdete prakticky všechny Mistry v ČR. Doporučuji zvolit člověka, který dává Reiki ve svém životě dostatečný prostor a nemá ji odsunutou téměř až na poslední místo za všemi novějšími a komerčně zajímavějšími systémy energií. V praxi to poznáte tak, že na stránce neuvidíte Reiki jako malou položku v dlouhém seznamu aktivit, které dotyčný praktikuje. Jako kuriozitu uvádím příklad Mistra Reiki, který na svém webu uvádí, že Reiki již dnes nefunguje, ale na stejném webu nabízí zpoplatněnou terapii Reiki a zasvěcení.

Nedejte tolik na vzdálenost a cenu. Snažte se vnímat hlavně pocity, jaké máte z Mistra Reiki a zda je to člověk, se kterým se budete cítit uvolněně a bezpečně. Vaše srdce vám napoví!

Dobrý Mistr Reiki v kostce:
– respektuje vaše rozhodnutí a svobodnou vůli
– nenutí vás do zasvěcení, počká, až se cítíte připravení
– nedá vám zasvěcení jen tak při ošetření, aniž byste o něčem takovém tušili (k iniciaci tak stejně nedojde, takže vás mistr balamutí)
– nepřesvědčuje vás o tom, jak moc jste nemocní a že jedině iniciace Reiki vám pomůže
– nepřesvědčuje vás, abyste se přestali léčit klasickými prostředky a přestali chodit k lékaři
– chce se o vás něco dozvědět ještě před seminářem
– je vám sympatický
– jeho slova rezonují s vaším nitrem
– umožní vám na semináři Reiki vyzkoušet
– vysvětlí vám srozumitelně, co je Reiki a jak působí (zní to banálně, ale často tento základ chybí)
– klade důraz na morální zásady používání Reiki
– srozumitelně a jasně odpoví na vaše otázky na semináři, před ním i po něm
– je ochoten vám bezplatně poradit a případně pomoci i po semináři
– cena jeho semináře odpovídá času, který vám věnuje
– nestaví se do pozice neomylného “guru”, který je po stránce duchovního vývoje nadřazený vám i ostatním lidem

Přeji vám šťastnou ruku!

Komentáře nejsou povoleny.