Pár slov o Reiki

Zde si můžete přečíst článek, který jsem vydala na webu .

Možná jste se už někdy setkali s tímto exoticky znějícím názvem, nebo ji dokonce zažili na vlastní kůži. Ale možná je to pro vás úplně neznámé slovo. Sama jsem se s Reiki setkala naprosto neplánovaně. Nenápadně mi vkročila do života a začala jej proměňovat.  Od začátku to byla dobrodružná cesta s výhledem jen k první zatáčce a rozhodně by mě tehdy nenapadlo, že se jednou stanu Mistryní učitelkou Reiki. Nebo chcete-li Mistrem učitelem.  A protože jsme toho spolu s Reiki už dost prožily, myslím, že si mohu dovolit vám ji krátce představit.

Reiki můžeme zařadit mezi alternativní způsoby léčby. Kdo se s ní ale osobně blíže setkal, potvrdí vám, že překračuje tento rámec. Přesahuje zejména do oblasti osobního a duchovního růstu, způsobů relaxace, rozvoje smyslového i mimosmyslového vnímání a celkově schopností člověka. Při práci s Reiki pokládá ošetřující osoba ruce na tělo léčeného a vede skrze svoje tělo stejnojmennou blahodárnou energii. Nepředává tedy nic vlastního. V tom spočívá první velký rozdíl mezi klasickou léčitelskou praxí, ve které léčitel předává pacientovi svoji vlastní energii neboli biomagnetismus.

Druhý rozdíl tkví ve faktu, že Reiki se může naučit naprosto každý. Postačí pouze absolvování semináře u Mistra Reiki, které zahrnuje zasvěcení neboli naladění. Pak je vám energie kdykoliv k dispozici a můžete ji používat pro sebe nebo pro své blízké. Mnoho lidí využívá Reiki jak k úlevě při různých zdravotních obtížích fyzického i psychického rázu, tak k rychlejšímu navození relaxace, k meditaci nebo k vyřešení potíží s usínáním. Myslím, že o posledním v řadě toho my ženy víme opravdu dost a dost.

Třetí podstatný rozdíl, oproti standardním léčitelům, je v naprosté bezpěčnosti použití Reiki. Nechci se tímto tvrzením nikoho dotknout. Hluboce si vážím práce léčitelů, vždyť díky jednomu z nich jsem mohla bezpečně začít svůj život. Jiný mi zase zachránil milovaného pejska. Nicméně léčitelská profese obnáší svá rizika. Sám léčitel musí pečlivě nakládat s energií, aby jí nevydal příliš a neoslabil se. Současně může dojít k přenosu  zdravotních potíží léčitele na léčeného. A co si budeme povídat, najdou se i lidé s léčitelskými schopnosti a ne právě krásnými záměry. U Reiki nehrozí ani vyčerpání energie léčitele, ani přenos nemoci. Obsahuje v sobě také pojistku proti zneužití, tudíž se jedná o záležitost použitelnou pouze ve věcech dobra.

Pokud byste tedy rádi měli v životě na výběr další alternativní způsob léčby, hledáte úlevu od zdravotních potíží, cestu k vnitřnímu klidu a zkratku, která vám pomůže snáze meditovat, zkuste Reiki! Na internetu jistě najdete nějakého sympatického Mistra či Mistryni poblíž vašeho bydliště. Existuje také online seznam Reiki Mistrů ().

Komentáře nejsou povoleny.