Reiki – krásné techniky pro první stupeň

Níže si můžete přečíst článek, který jsem napsala pro web v listopadu 2014.

Pracujete s Reiki? Máte za sebou čerstvě seminář? Nebo už je to nějaký ten pátek, co jste prošli zasvěcením a téměř jste zapomněli, že je máte? Jaksi z vašeho života tento skvělý nástroj skoro zmizel? Není čas? Hmm, to je možná velká škoda. Pojďte se se mnou podívat, a možná si připomenout, jak jednoduše se můžete pomocí Reiki zklidnit, ulevit od běžných trápení a pomoci nejen svému tělu.

Ráda bych vám v tomto článku představila účinné a velmi krásné techniky Reiki, které jsou vhodné pro absolventy prvního stupně. To znamená osoby, které prošly zasvěcením u svého Mistra Reiki, umí si energii spustit a lokálně působit na sebe, své blízké, zvířata či rostliny.

Na semináři jste se pravděpodobně naučili kompletní ošetření celého těla, sebeošetření a možnost lokálního působení. Nyní vám tímto textem nabízím rozšíření repertoáru o několik dalších časově nenáročných tipů, které nejsou nikterak složité a přesto budou mít na vás či druhou osobu harmonizující, posilující a ozdravný efekt. Jedná se o jednoduché, ale přitom silné techniky, které vám pomohou se lépe sžít s energií Reiki po zasvěcení i s ní pracovat později v průběhu vašeho života.

Po absolvování semináře se doporučuje dvacet jedna dní pravidelně používat Reiki a já se dle svých zkušeností mohu pod toto doporučení bez váhání podepsat. Můžete ošetřovat sebe, ale také jiného člověka, zvíře nebo rostlinu. Zkuste si každý den po semináři udělat alespoň malou chviličku, bohatě se vám tento čas vrátí.

Nyní k jednotlivým technikám:
Dvoufázové propojování čaker
Díky této dvoufázové technice dochází k celkové harmonizaci a zklidnění. Ošetřené čakry jsou pročistěné a zářivější. Někteří Mistři Reiki, včetně mě, učí tuto techniku jako součást celkového ošetření na semináři.

Instrukce:
Pohodlně se položte nebo posaďte. Spusťte si Reiki a položte jednu ruku na srdce a druhou na 7. korunní čakru. Působte několik minut a poté přesuňte ruku ze 7. čakry na 6. čakru. Druhá ruka stále zůstává na 4. srdeční čakře. Následně přesuňte dlaň z čela na 5. krční čakru. Poté působte současně na 3. solární čakru a 4. srdeční čakru. Dále se ruka přesune ze solar plexu na 2. sexuální čakru a nakonec na 1. kořenovou čakru. Po celou dobu jedna ruka spočívá na 4. srdeční čakře. V každé pozici setrváme několik minut či dobu působení uzpůsobíme dle potřeby.

Schematicky rozepsáno:
4+7   4+6   4+5   4+3   4+2   4+1

Druhá část techniky:
Jednu ruku ponechte na 1. kořenové čakře a druhou položte na 7. korunní čakru. Po chvíli se přesuňte o jednu úroveň – tedy jedna dlaň spočívá na 2. sexuální čakře a druhá na 6. čakře. Pak dlaň ze 6. čakry přesuňte k čakře páté a propojte ji tak s 2. sexuální čakrou. Následně spojte 3. a 5. čakru. Na každé pozici působte několik minut.

Schematicky:
1+7   2+6   2+5   3+5

Rychlé dobití
Jedná se o velmi užitečný výňatek z předchozí komplexní techniky. Výsledkem je potlačení únavy, celkové posílení a přísun nové energie.
Spusťte si Reiki. Položte jednu ruku na 7. korunní čakru a druhou na 1. kořenovou čakru. Působte několik minut a vizualizujte si, jak životodárná energie zaplavuje celé vaše tělo.

Ukotvení
Jednoduchá technika pro uzemnění, které nám pomáhá stát nohama pevně ve hmotě.
Posaďte se pohodlně tak, abyste současně dosáhli na obě chodidla a nekřížili přitom nohy. Spusťte si Reiki a několik minut ošetřujte velké čakry na chodidlech.

Proti trápení a stresu
Technika skvělá v situacích, kdy máme zlomené srdce, jsme emočně vyčerpaní, trápí nás úzkost, nejistota, stres, strach či problémy ve vztazích. Jedná se taktéž o výňatek z první techniky.
Pohodlně se položte a spusťte Reiki. Položte jednu dlaň na 4. srdeční čakru a druhou na 3. solární čakru. Ošetřujte, jak dlouho je třeba. V průběhu nejhoršího období je možné takto také usínat.

Pro klidný spánek
Ošetření Reiki, které nám může pomoci proti nespavosti. Opět jde o dílčí techniku z komplexního propojování čaker.
Připravte se ke spánku, pohodlně se položte, spusťte Reiki a ošetřujte současně 6. čakru a 4. srdeční čakru. Působte, jak dlouho je třeba.

Meditace s Reiki
Pohodlně se posaďte nebo položte. Spusťte si Reiki a představte si, jak božské světlo lásky vstupuje zářivým sloupem do vaší hlavy, putuje do srdce a odsud plní celé vaše tělo. Naplňte každou vaši buňku světlem. Poté vyplňte prostor svého těla tichem. Naslouchejte svému vnitřnímu tichu. Po deseti minutách meditaci ukončete a vraťte se do bdělého stavu.

Přeji vám mnoho krásných zážitků s Reiki!

Komentáře nejsou povoleny.