Začátky s Reiki

Níže najdete článek, který mi vyšel na webu

Láká vás Reiki? Přišli jste s tímto tajemným slovem do styku a rádi byste se dozvěděli, co vlastně obnáší? Nikdo blízký ani známý se Reiki nevěnuje a vy nevíte, jak začít, když se nechcete spálit? Kolega v práci si účinky Reiki pochvaloval a vás to zajímá také? Pokud na tyto otázky odpovídáte ano, čtěte prosím dál.

Pokud chcete začít pracovat s Reiki, nejprve byste měli najít co nejvíce informací ohledně toho, co Reiki vlastně je. Pomoci mohou knihy nebo internet. Stručně řečeno se jedná o velmi přirozenou a poměrně jednoduchou metodu léčby a harmonizace organismu pomocí přikládání rukou. Naučit se ji může každý člověk díky zasvěcení, které provádí Mistr Reiki. Takových Mistrů je v České republice veliké množství, takže není problém nějakého vyhledat. Všechny na jednom místě je najdete v Reiki seznamu.

Pro začátek s Reiki není nejlepší řešení se rovnou vrhat do zasvěcení. Nejprve zkuste působení energie Reiki na vlastní kůži. Tomu se říká Reiki ošetření, případně Reiki masáž. Obojí dnes už najdete v nabídce mnoha masážních salónů nebo je většinou poskytují výše zmiňovaní Mistři Reiki a lidé, kteří byli do Reiki zasvěceni. Očekávat můžete velmi příjemný zážitek. Pravděpodobně pocítíte klid, uvolnění a ošetření vás uvede do relaxovaného stavu. Z rukou ošetřujícího lidé převážně cítí teplo, ale Reiki se může projevovat i jinak. Pokud se vám dostane celkového ošetření, bude na vás Reiki praktikant pokládat ruce postupně po celém těle. Působit také může několik centimetrů nad tělem, čehož se využívá v intimních oblastech.

Dále můžete absolvovat Reiki masáž, v průběhu které se vám dostane klasické či relaxační masáže a obvykle na závěr zkrácené Reiki ošetření. Po masáži je to velmi příjemný závěr a určitě mohu Reiki masáž všem upracovaným a vystresovaným spoluobčanům vřele doporučit. Kromě dvou zmíněných typů Reiki ošetření se můžete setkat také s lokalizovaným ošetřením zaměřeným na jednu konkrétní oblast. K takové práci s Reiki se přistupuje většinou v časové nouzi a v případě, že má ošetřovaný nějaký konkrétní problém.

Až v okamžiku, kdy jste si vyzkoušeli, jaké je Reiki ošetření, může a nemusí nastat čas k uvažování o zasvěcení do Reiki. Absolvování semináře Reiki 1 znamená, že se s touto energií naučíte pracovat a sami ji používat. Budete kanálem, kterým se Reiki dostane k vám samým a také k lidem ve vašem okolí, kteří vás požádají o ošetření. Výhodou je, že budete mít energii Reiki stále k dispozici a v případě potřeby nebude třeba vyhledávat druhou osobu, která by vás ošetřila. Pokud vám ale stačilo položit se na masérské lehátko, vychutnat si uvolnění a nepociťujete potřebu ani touhu s Reiki sami pracovat, zasvěcení pro vás nemá příliš význam.

Chcete-li ovšem více, než jen pasivně přijímat, můžete se vydat na další dobrodružnou cestu. Jakmile jste si opravdu jistí tím, že právě nyní jste připravení a že skutečně z hloubi duše chcete zasvěcení do Reiki, je čas hledat Mistra Reiki. Vybírejte srdcem. Méně uvažujte o vzdálenosti, která vás dělí nebo ceně semináře a více o tom, jak je vám Mistr sympatický a informace, které vám dává, s vámi souzní. Na toto téma jsem již dříve napsala celý článek, takže nyní nebudu problematiku příliš rozvádět. Nezapomeňte, že hledáte Mistra učitele Reiki. Tím nemusí být každý Mistr Reiki, což je způsobeno odlišným způsobem výchovy Mistrů učitelů v jednotlivých školách. Některé předávají současně třetí stupeň zasvěcení a systém pro iniciaci druhých, jiné školy tyto dva stupně oddělují.

Je vhodné si s Mistrem Reiki nejprve popovídat a v ideálním případě se osobně setkat. Poté si budete jistí, zda chcete s tímto člověkem absolvovat hluboký zážitek, kterým zasvěcení do Reiki bez pochyby je. Ptejte se mimo jiné také na to, zda Mistr náleží k moderním proudům výuky Reiki nebo spíše zastává tradiční přístupy. Důležitá pro vás bude zejména informace, zda obdržíte zasvěcení do jednoho stupně (tradice) nebo do více stupňů současně (moderní školy).

Přeji vám mnoho krásných zážitků s Reiki!

 

Komentáře nejsou povoleny.