Reiki 2

Druhý stupeň zasvěcení Reiki otevírá nesmírnou paletu možností, jak s energií Reiki pracovat. Šíře využití je tak obrovská, že většině lidí postačí tento stupeň a nepotřebují pokračovat v systému Reiki dál. Studenti začínají poprvé pracovat se symboly Reiki, učí se jejich význam, použití a některé techniky, které lze za pomocí těchto „klíčů“ praktikovat.

P1110876

Zasvěcení Reiki druhého stupně je vhodné pro osoby, které s Reiki aktivně pracují, chtějí rozšířit své možnosti a od prvního zasvěcení jim uběhly minimálně 3 měsíce. Ideální doporučený odstup je 6 měsíců. Důvodem pro tento odstup je možnost zažití si energie Reiki, postupné osahání si jejího působení a možností, které skýtá. Nezanedbatelným faktorem je také to, že energetický systém žáka podle mého názoru a zkušeností potřebuje určitou dobu na přizpůsobení se a jakési usazení do stabilizovaného stavu.  Je to způsobeno rozpouštěním bloků, ke kterému dochází při každém zasvěcení do Reiki. Potřebná doba pro aklimatizaci je vysoce individuální. Žák by měl respektovat své pocity a podle toho postupovat.

P1120369

Na mých seminářích nejprve opakujeme, co se žáci naučili na prvním stupni Reiki. Jednak proto, že od prvního semináře mohl uplynout delší čas a také proto, že přijímám též zájemce, kteří neabsolvovali Reiki 1 u mě. Díky opakování dojde ke srovnání znalostí a také sdílení zajímavých zkušeností. Většinou vládne příjemná a přátelská atmosféra, která umožní každému naplno prožít krásný okamžik zasvěcení do druhého stupně Reiki. Dávám přednost seminářům v malém počtu osob, proto se může každý aktivně účastnit.

Obecně o Reiki
O Reiki 1
Reiki 3

Doporučená četba k Reiki 2
Knihy, které doporučuji přečíst po zasvěcení do druhého stupně. V případě zájmu samozřejmě můžete již před seminářem.
Walter Lübeck: Reiki domácí lékárna
Walter Lübeck, Frank Arjava Petter, William Lee Rand: Velká kniha Reiki
Caroline Myssová: Anatomie ducha
Ruediger Dahlke, Thorwald Dethlefsen: Nemoc jako cesta

 

Komentáře nejsou povoleny.